دولت از خودمالکین در طرح جهش تولید مسکن حمایت می‌کند


شهرام باباخانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: در قالب طرح جهش تولید مسکن برای هم‌وطنانی که زمین مورد نیاز را تأمین کنند و علاقه‌مند به خودمالکی باشند، تسهیلات مناسب در قالب طرح جهش تولید مسکن ارائه می‌شود تا بتوانند ساخت و ساز را انجام دهند.

وی بهره‌مندی متقاضیان این طرح را از تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی در شهر اردبیل یادآور شد و تصریح کرد: در سایر شهرها نیز تا ۳۰۰ میلیون تومان و روستاها ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان خودمالکی مسکن پرداخت می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل در مورد ثبت‌نام مجردها در طرح جهش تولید مسکن گفت: از طریق سایت این طرح ثبت‌نام افراد مجرد برای بهره‌مندی از سرپناه در گروه سنی ۳۵ تا ۴۵ سال آغاز شده که افراد مجرد می‌توانند با مراجعه به سایت طرح جهش تولید مسکن در این حوزه ثبت‌نام کنند.

باباخانی افزود: با تصمیم شورای ملی مسکن افراد مجرد با دادن تعهد از مزایای این طرح بهره‌مند می‌شوند که در استان اردبیل نیز مجردها در گروه سنی ۳۵ تا ۴۵ سال اعم از مرد و زن می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: برای این متقاضیان نیز شرایط مشابهی مانند سایر گروه‌های جمعیتی ثبت‌نام شده در این طرح در نظر گرفته شده تا بتوانند از مزایای طرح جهش تولید مسکن استفاده کنند.

باباخانی به پایش ثبت‌نام‌کنندگان نهایی در قالب طرح جهش تولید مسکن در استان اشاره کرد و ادامه داد: افراد واجد شرایط از طریق پیامک در جریان واریزی مبلغ اولیه قرار گرفتند که انتظار می‌رود متناسب با پیشرفت پروژه پرداختی‌ها در کنار منابع تسهیلاتی به انجام برسد.

وی با رد شایعات مبنی بر ارسال پیامک برای افراد مجرد با هدف ثبت‌نام در این طرح اضافه کرد: به هیچ وجه وزارت مسکن پیامکی را به افراد مجرد ارسال نکرده و بهتر است متقاضیان مراقب پیامک‌های جعلی و سودجویانه باشند.

باباخانی به پیشرفت طرح اقدام ملی مسکن اشاره کرد و گفت: این طرح با تسهیلات پرداختی ۱۰۰ میلیون تومان آغاز شده و علت تأخیر در تکمیل این پروژه‌ها عدم تأمین آورده متقاضیان در قسط‌بندی مشخص شده است.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد: برای متقاضیان این طرح نیز تسهیلات تا سقف ۳۵۰ میلیون تومان در شهر اردبیل و ۳۰۰ میلیون تومان در سایر شهرها پرداخت خواهد شد که این امر به سرعت گرفتن اجرا و تکمیل این پروژه‌ها کمک خواهد کرد.

به نقل از اخبار مهر نیوز

اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی:

اخبارجدید ترین رویدادها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *