CEO

مدیرعامل شرکت بناپرداز سپاهان

مشاهده سوابق کاری

 • فوق دکترای حرفه ای کسب و کار Post DBA
 • فوق لیسانس مدیریت اجرایی EMBA
 • لیسانس عمران ـ عمران
 • مهندس پایه یک سازمان نظام مهندسی

مدیریت اجرا و دفتر فنی در پروژه های صنعتی و ملی کشور (1376 – 1385)

مدیر عامل شرکت بناپرداز سپاهان (1385 – تا کنون)

چهره ماندگار مدیریت و کارآفرینی کشور در سال ۱۳۹۶

SPEECH

سخن مدیرعامل

خلق آینده هر شرکتی بدون رهایی از ذهنیت های گذشته و پاک کردن لوح پر اضطراب ذهن مدیر میسر نیست.
در دنیای در حال تغییر، اصرار بر  کسب و کاربه روشهای قدیم محکوم به فناست، هرگز نمی توان کسب و کار امروزی را به قیود سازوکارهای گذشته محدود کرد.
رویکرد آینده محوربودن و نوگرایی در کلیه فعالیت های ما در کسب و کار و در زندگی شخصی مان می تواند راهی باشد که آیندۀ خلق شده را میسر سازد.
هر رویدادی در کسب و کار ورقی از تجارت است که تبدیل به بینش ما شده و افق های نو را همواره خود می سازد، لذا کسب و کار، زمینه فعالیت، نوع معاش و سودآوری ما باید مبتنی بررویکرد آینده نگری و رعایت اصول جهانی و توسعه پایدار باشد. با اتمام داستان نفت به عنوان محور معاش شرکت های پروژه محور و رفتن به سمت بازارهای جهانی، چاره ای بجز رقابت بر مبنای شایستگی های محوری و پایداری در کسب و کار نمی ماند، لذا فرا گرفتن اصول رقابت، ارزش آفرینی و ایجاد مزیت رقابتی برای کسب و کارهای امروز اهمیتی به مراتب بیشتر از مسائل فنی و تکنیکی دارد، باید که  با تقویت اینگونه مقولات مهم در کسب و کار با محیط منطبق و سوار بر موج رویدادهای آینده شد.

چشم انداز مشاغل مرتبط با ساختمان در سال ۱۳۹۹

 • مهم ترین مطالبی که یک شرکت ساختمانی باید بداند این است که با قطع شدن درآمدهای نفتی، دولت دیگر آهی در بساط ندارد. لذا نه تنها پروژه های جدید عمرانی تغییر نمی کند، بلکه پروژه های نیمه تمام قبلی را هم وامی گذارد. بر این اساس احمقانه ترین کار شرکت در مناقصات دولتی است.
 • در شرایط اقتصادی مبهم و دائم در حال تغییر اصرار کردن به الگوهای ثابت گذشته باعث شکست کسب و کار می شود، امروز وظیفه مدیر یک مجموعه به روز بودن و استفاده از تصمیمات اقتصادی برای مجموعه خود است.
 • سال آینده مسکن در رکود خواهد بود. پس رونق در این عرصه وجود نداشته و تامین کنندگان کالا و خدمات با دشواری بیشتری رو به رو خواهند بود.
 • بسیاری از تامین کنندگان واسطه از بازار حذف خواهند شد چون عدم نقدینگی باعث میشود تا کارفرمایان مستقیم با کارخانه یا عمده فروش ها وارد مذاکره شوند و دیگر مشتری زیادی برای واسطه ها باقی نمی ماند.
 • بیکاری در بخش مشاغل ساختمانی بیشتر از قبل می شود چون هم صنعت در رکود فرو رفته است و هم به خاطر کمبود مشتری خیل عظیم فارغ التحصیلان به رقابتی کشنده خواهند پرداخت که نتیجه آن از دور خارج شدن بسیاری از مشاغل مرتبط با کالا و خدمات ساختمانی است. همینطور بازاریابی تلفنی که از نوع بازاریابی مزاحم محسوب می شود شدت خواهد گرفت.
 • تنها کسانی در بازار خواهند ماند که از بهره وری بالایی برخوردار باشند، به عبارت دیگر عمده ارائه دهندگان کالا و خدمات که با هزینه زیاد امور خود را می گذرانند از معاش خواهند افتاد.
 • توصیه به مشاغل مرتبط با صنعت ساختمان این است که در سال ۱۳۹۹ به جای اینکه به سود فکر کنند به چراغ کسب و کار خود فکر کنند تا خاموش نشود. باید به فکرافزایش بهره وری خود باشند، یعنی با نصف هزینه هایی که داشته اند کسب و کار خود را بچرخانند.
 • هفته ای یک روز را به تفکرات کلی در مورد کسب و کارتان بپردازید و محیط را دائماً رصد نمایید.

# دیدگاه

کیهان زرین نقش